Skip to content

141 нови случаи на ковид-19, 7 се од Битола

Поседувале над 8.000 слики и видеа: Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

Нетпресс – Давање мандат за состав на Влада без конституирано Собрание и без утврдено мнозинство е противуставно

Кирацо се јави – вистина се јави

Димитриеска-Кочоска: Се случува ли нов октопод и ТАТ со пропаѓањето на Еуростандард Банка!

Трифун Костовски: Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: Нина Ангеловска го извадила својот депозит од 200.000 евра од Еуростандард знаејќи дека банката ќе пропадне?

Победничка партија од македонскиот блок е ВМРО-ДПМНЕ

За Елена Велевска нема рецесија: Ако нема тезги, има секси фотесија

Љубовта е егоизам во пар
Каде има сила, нема правдина
Крушата под круша паѓа
Љубовта е мудрост на лудиот, а лудост на мудриот
Коски нема, коски крши (јазик)
Питомо јагне од две мајки цица
Страв, лозје чува
Три пати мери еднаш сечи
Убавиот збор и железни порти отвара

Фото вест

Рашела Мизрахи ја предводи коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“

Пратеничката во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, годинава ја предводи коњаницата којашто традиционално секоја година заминува кон Мечкин Камен за да

НВО

На Илинден во Трново – Семакедонската средба Трново 2020

На 2 Август во битолското село Трново, во организација на Матицата на иселениците, Здружението на Македонците од Егејскиот дел на Македонија – Битола,

Радио Безистен

радио за битолчани

Радио „Безистен“ работи во екпериментална фаза и моментално во својата бета верзија нуди широк дијапазон на исклучиво македонска музика, а во нарениот период до своите слушатели насекаде во светот ќе понуди разноврсна програма во вид на вести, реклами, дебати, интервјуа, утрински и ноќни програми и уште многу други емисии кој ќе бидат уживање за радиските сладокусци

bezisten 2020