Македонската фолкерка Елена Велевска е една од оние во која очите на јавноста се постојано вперени. Заради новите песни и видеоспотовите, приватниот живот во кој не ја одминаа скандалите, па се’ до секојдневните објави на социјалните мрежи на нејзините се’поприовокативни фотографии, со кои Елена како да е опседната. А зошто и даContinue Reading

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска истакна дека фестивалот „Макфест“ годинава ќе се одржи на отворено. Фестивалот „Макфест“ оваа година слави 35 години од постоењето, јубилеен фестивал којшто и пред да сапочне оваа состојба со Корона вирусот сакавме да биде посебен заради тоашто тоа го заслужуваат и изведувачите иContinue Reading

Летната сезона веќе е отворена, а македонските јавни личности го користат убавото време за да уживаат на домашен терен. За разлика од претходните години, кога можевме да уживаме во соседството или пак на некоја егзотична дестинација подалеку од дома, оваа година поради короната летните одмори најголемиот дел од нас ќеContinue Reading

Во изминатото деноноќие починаа 8 лица по компликации од коронавирус, пет пациенти од Скопје, еден од Тетово, еден од Струга и еден пациент од Кичево, а од 904 тестирања, регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19, објави Министерството за здравство. Новите случаи се од: -Скопје 57-Куманово 4-Штип 13-Тетово 6-Струга 10-Охрид-7-КавадарциContinue Reading

Водителката на Тв Сонце Викторија Петровска магистрираше на Правниот факултет ‘’Јустинијан Први’’ во Скопје. Таа магистрираше на отсекот Деловно право, обработувајќи ја темата за социјалните медиуми во маркетинг процесот. ‘’Заокружувајќи дел од моето образование сфаќам колку сум се вложила во себе и колку се вложувам во се’ што правам. НавикатаContinue Reading

Убавата докторка Билјана Захариева Василева (Радина Думанјан) од серијата ,,Украден живот” која се прикажува на ТВ ,,Алфа” , деновиве објави фотографија на нејзиниот Фејсбук профил на која ги истакнува нејзините долги нозе и измами воздишки кај припадниците на машката популација и речиси 2000 лајкови. Таа е една од најубавите иContinue Reading

Изминатиот продолжен карантински викенд, пејачката Сузана гавазова си го направи да и биде што поисполнет и поубав. Штом сонцето посилно светна, Сузе се соблече во костим за капење, уживаше во базен и џакузи, а тоа мораше и симболично да го обележи. Топлото време, Гавазова вели дека и носи претчуство декаContinue Reading

Хероината од документарецот „Медена земја“, Атиџе Муратова дојде во Скопје, влезе во студио и ја сними познатата нејзина песна „Чекор по чекор“, која се пееше и во Холивуд. Аранжман за песната направија Љупчо Соколовски и Илчо Јованов, а снимена е во студиото „City sound“. Атиџе е пресреќна, соништата и еContinue Reading

„Фотографиите кои очигледно побудија толкав интерес во јавноста се најчесто фотографирани околу 5,30 часот наутро, додека уживаме во зраците на изгрејсонцето, без шминки и фотошоп, со бушави коси, но со искрена насмевка и сјај во очите…“, вели ИлинаСите дознаа за љубовната врска на Илина Арсова со Игор Џамбазов. Легендарниот актерContinue Reading

„Со првиот сопруг се уште е во врска, а вториот беше 13 години помлад од неа. Побегна од земјата, а потоа се најде во центар на скандал“, „Два пати се разведе: Со првиот и понатаму е во врска, а другиот беше 13 години помлад од неа, побегна од земјата ,Continue Reading