Фејсбук статус на екс пратеникот Кирацовски од Битола Не судете го пратеникот од Левица. Начинот на кој тој пишува и зборува, кажува за него. Но, тоа што тој е присутен во Собранието, зборува за нас… Апасиев е молотовиот коктел што скоро 40 илјади сограѓани го фрлија врз македонскиот Парламент, заContinue Reading

Одговори на новинарски прашања од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Прашање: Велите дека струјата неправедно се покачила, изминатите денови веќе имавте неколку соопштенија и прес одржавте кој е предлогот струјата да не се покачи? Одговор: Многу пати во минатото од страна на оваа влада вклучително и тогашниот вицепремиер заContinue Reading

Новиот пратеник од Левица, Димитар Апасиев, кој е инаку професор на Универзитетот во Штип, продолжува да ги воодушевува своите приврзаници Вчера, на својот ФБ профил напиша: ,,Се моли ШЕЌЕРИНСКА да иде у пичку матер. Од Карпалак, па лево!#МинистеркатаЗаОдбранаНаУЧК“-напиша тој на социјалната мрежа и доби речиси 7000 лајкови, срценца и гушкања.

Јас не знам кои медиуми пишувале од штабот на ВМРО, ама знам кои новинари еднаш неделно јадат ручек со Заев. Јас не знам кои новинари не се критични, но знам кои новинари се сопственост на политички елити, порача уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. Неговиот Фејбук статус ви го пренесуваме воContinue Reading

Во 1942, бугарски фашисти го напаѓаат планинското село Долно Јаболчиште – велешко (населено со етнички АЛБАНЦИ). Многубројни војници, контрачети и окупаторски колаборационисти, придружени од тајни агенти и полицајци, влегуваат во селото. Насила ги извлекуваат селаните од нивните куќи на сред село. Откако се најале, ги построиле и ги натерале даContinue Reading

Македонскиот народ, освен некој мал процент, низ вековите е така мисловно насочуван да нема осет за својот народен, колективен интерес. Штом се нема осет за колективниот, народниот интерес, тогаш не постои и јасна цел и смисла што тој ист народ би го придвижувала кон напред, во развој, прогрес, победа, иднина!Continue Reading

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев преку фејсбук статус порача дека на изборите на 15 јули ВМРО-ДПМНЕ ќе ја извојува убедливо најголемата победа во историјата. „Македонија на 15 јули ќе ја извојува убедливо најголемата победа во историјата. ВМРО-ДПМНЕ е подготвена за Обновата! Граѓаните заслужуваат власт која ќе биде посветена наContinue Reading

Го слушам Костадин денеска на прес конференција и не знам како може гласноговорникот на партијата која ја приватизираше Македонија, партијата на Заеви, кои вртат милиони, а земаат државна помош како да се зависни од неа, партијата на Анѓушев, со милионскиот бизнис, Шекеринска со десетиците станови, и многу други од нивенContinue Reading

Да се биде државник значи да се знае и да се умее да се менаџира со приоритетите и реалните потреби на македонските граѓани. Тоа е разликата помеѓу Мицкоски и Заев. Две именки кои не е споредливо кога стојат во иста реченица. Денес, уште еднаш се осведочивме дека за нас, владеењетоContinue Reading