По тимовите Голден Арт КЛ7 и Радовиш, ракометниот клуб Струга е третиот од групата А кој пријави дека има заболени играчи со ковид-19. Тестирањата покажале дека седум лица се позитивни и веднаш се ставени во самоизолација. РФМ одлучи целата групата А да ја стави во мирување во наредните 15 дена.Continue Reading

Откако вчера се појавија информации дека големо македонско спортско име наводно останало без седум милиони евра влог во Еуростандард банка, која остана без лиценца и отиде во стечај, првата асоцијација на тврдењата на порталот „Експрес“, ама и на македонската јавност беше дека оштетениот е најдобриот фудбалер на Македонија во 20Continue Reading

Зоран Лазаревски е најсреќниот битолчанец денеска – неговото Фитнес студио Паљо слави точно 25 години! Веб порталот Безистен и Радио Безистен му посакуваат успешна работа и во наредните 100 години!!!!

Зе Роберто поранешниот бразилски репрезентативец и член на неколку екипи меѓу кои најмногу на Баерн Минхен, го покажа своето совршено тело, иако веќе три години не игра фудбал. Тој се пензионираше во 2017 година, и тоа на 42-годишна возраст, а последен клуб му беше Палмеирас. Сепак, тој се реши даContinue Reading

Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до седми август во 2021 година. Веста ја објавија јапонските медиуми, повикувајќи се на извор од организацискиот комитет. Најголемиот светски спортски настан беше планиран во периодот од 24 јули до девети август летово, но, првпат во историјата беа одложени ОИContinue Reading