Битолчанка пронајдена почината

На 22.06.2020 околу 09:00 часот во СВР Битола, Ц.И. од Битола пријавила дека во стан ул.„Пецо Божиновски“ во Битола сопственост на нејзината мајка Љ.П.(86), која имала здравствени проблеми, истата ја пронашла почината.

Од доктор од итна медицинска помош била констатирана смрт.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *