„Корона забава“ – Гавазова облече кратко фустанче и високи потпетици и заигра

Македонската фолк-пејачка Сузана Гавазова е една од најзгодните жени воопшто на македонската сцена. Нејзината кариера е на пауза поради пандемијата и забараната за одржување на било какви прослави.

Таа ги почитува сите мерки, но не ја губи позитивната енергија и желбата за забава.

На својот Инстаграм профил сподели видео, на кое покажа како си прави забава во домашни услови само за себе.

Во кратко фустанче и високи потпетици, пушти музика и замеша со колковите.

„Од синоќешната корона забава“, напиша таа во опис на видеото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *